2022 жылдың 25 мамырында Орталық балалар мен жасөспірімдер кітапханасында қызметкерлер мен оқырмандар арасында Қазақстан Республикасында өтетін #референдум, Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы түсіндірме әңгіме өткізілді.

Әңгімеге Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің Орталықтандырылған кітапханалар жүйесінің директоры Мадибаева Гүлбадан Сақтапқызы мен «Turaninform» сайтының бас редакторы, журналист Құрманғали Қалмахан қатысты.

Дауыс беруге референдумға қатысуға құқығы бар азаматтардың жартысынан астамы қатысса, референдум өтті деп есептеледі.

Республикалық референдумға шығарылған Конституцияға өзгертулер мен толықтырулар, егер референдумға қатысқан азаматтардың жартысынан астамы оларды жақтап дауыс берсе, қабылданды деп есептеледi.

Құрметті Қазақстан Республикасының азаматтары! 🇰🇿

Естеріңізге сала кетейік, 2022 жылдың 5 маусымында республикалық #референдум өтеді.

Референдумға қатысыңыздар. Бұл әркімнің азаматтық борышы!
————-
25 мая 2022 года в Центральной детско-юношеской библиотеке @bogenbai_kitaphana прошла разъяснительная беседа среди сотрудников и читателей по предстоящему #референдуму в Республике Казахстан, по внесению изменений и дополнений в Конституцию РК.
Сайтының бас редакторы, журналист.

В беседе приняли участие директор Цетрализованной библиотечной системы акимата города Нур-Султан Мадибаева Гульбадан Сактаповна @madibaeva68 и главный редактор журналист сайта Turaninform Құрманғали Қалмахан.

Референдум будет считаться состоявшимся, если в голосовании примет участие более половины граждан, имеющих право на участие в референдуме. Изменения и дополнения в Конституцию, вынесенные на республиканский референдум, будут считаться принятыми, если за них проголосует более половины граждан, принявших участие в референдуме.

Уважаемые граждане Республики Казахстан! 🇰🇿

Напоминаем что, 5 июня состоится республиканский #референдум 2022 года . Примите участие в референдуме. Это гражданский долг каждого!